Filed under: کتابخانه‌

انتشار کتاب

اخیراً کتاب همکار خوبم آقای دکتر عبدالهی با عنوان «تشخیص آزمایشگاهی بیماری‌های انگلی انسان (تئوری و عملی)» به زیور طبع آراسته شد. این کتاب توسط انتشارات ایستا کرمان در ۲۶۱ صفحه، در تیراژ محدود و با هزینه شخصی ایشان به چاپ رسیده است. البته بنده هم در تدوین آن نقش کمی داشتم. عکس روی جلد کتاب را در زیر می‌بینید و برای مشاهده فهرست مطالب هم می‌توانید این فایل PDF را دانلود و ملاحظه نمایید.

نوشتن دیدگاه دی ۳۰, ۱۳۹۳

انتشار کتاب

سرانجام بعد از طی مراحل طولانی داوری و انتشار، کتاب من و همکارم با عنوان «مروری بر حشره‌شناسی پزشکی» به زیور طبع آراسته شد. این کتاب که نتیجه‌ی چندسال مطالعه و تحقیق بوده است و محتوای آن مبنا و منبع تدریس برای دانشجویان پزشکی و علوم آزمایشگاهی بوده است، توسط انتشارات ایستا کرمان در ۲۲۷ صفحه، در تیراژ محدود و با هزینه شخصی به چاپ رسیده است. عکس روی جلد آن را در اینجا می‌بینید و برای مشاهده فهرست مطالب هم می‌توانید این فایل PDF را دانلود و ملاحظه نمایید.

جلد کتاب حشره‌شناسی پزشکی

 

نوشتن دیدگاه بهمن ۱۰, ۱۳۹۱

اطلس انگل‌شناسی

‌در این پست، اطلس انگل‌شناسی زیر را برای دانلود می‌گذارم که دارای طرح‌ها و تصاویر خوبی از انگل‌ها و چرخه‌های زندگی آنهاست. حجم این اطلس ۱۹/۶ مگابایت است و برای دانلود روی تصویر جلد کتاب کلیک کنید.

Atlas of Medical Helminthology and Protozoology

۴ Comments آذر ۱۹, ۱۳۹۱

کتاب ۵: Medical Parasitology

در این پست کناب Medical Parasitology را برای دانلود می‌گذازم که تالیف ۴ تن از اساتید دانشگاه‌های آمریکاست و در سال ۲۰۰۹ توسط انتشارات Landes Biosience منتشر شده است. این کتاب در ۵ بخش نماتودا، ترماتودا، سستودا، تک‌یاخته‌ها و بندپایان در ۳۲۰ صفحه تنظیم شده است. حجم فایل PDF کناب حدود ۴/۳ مگابایت است و برای فروگذاری آن روی تصویر زیر تقه بزنید!

۱ دیدگاه اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۰

فصلی از کتاب بیماری‌های پوست آندروز

در ادامه معرفی کتاب‌ها، این بار فصل بیستم کتاب Andrews’ Diseases Of The Skin; Clinical Dermatology که از کتاب‌های رفرنس در رشته پوست و درماتولوژی است، تحت عنوان Parasitic Infestations, Stings, and Bites را تقدیم می‌کنم. این فصل با ۳۷ صفحه،دارای مطالب و عکس‌های جالبی است و می‌تواند برای دانشجویان مقاطع و رشته‌های مختلف بالینی و پایه سودمند باشد. برای دانلود روی تصویر جلد کتاب، تَقِه بزنید.

andrews-diseases-of-the-skin

نوشتن دیدگاه اردیبهشت ۸, ۱۳۹۰

تاریخچه انگل‌شناسی پزشکی

قدمت علم انگل‌شناسی در چهارچوب و معنی امروزی آن به قرن نوزدهم یعنی به کم‌تر از ۲۰۰ سال قبل بر‌می‌گردد و عموماً آقای رودولف لوکارت (Rudolph Leuckart) آلمانی را به عنوان پدر علم انگل‌شناسى می‌شناسند. بنده قبلاً در مطلبی در مورد وی نگاشته‌ام که از اینجا قابل دسترس است.
اما در حقیقت، بیماری‌های انگلی همزاد انسان بوده‌اند و در لابلای متون قدیمی اعم ار دینی، تاریخی،‌ادبی و غیره، اشاره‌ها و نشانه‌های برجسته و فراوانی از این بیماری‌ها یافت می‌شود. در اینجا برای کسانی که علاقمند به این موضوع هستند، سه رفرنس جالب در مورد تاریخ انگل‌شناسی را معرفی و برای دانلود می‌گذارم.
۱-  کتاب ارزشمند A History of Human Helminthology  تالیف آقای David I. Grove استرالیایی در ۸۵۱ صفحه که به قول نویسنده ثمره‌ی عشق و نتیجه‌ی ۱۲ سال کار و تلاش وی بوده است. حجم ۴/۴ مگابایت؛لینک دانلود


۲- مقاله‌ای  در ۱۸ صفحه تحت عنوان History of Human Parasitology که در مجله CLINICAL MICROBIOLOGY REVIEWS, Oct. 2002 منتشر شده است. حجم ۱۷۴ کیلوبایت؛ لینک دانلود
۳- مقاله‌ای در ۱۰ با عنوان Medical Protozoology: A Brief Informal History تالیف B.H. Dean که در مجله Bulletin of the New York Academy of Medicine 1988 ;64(3):252-61 به چاپ رسیده است. با حجم ۲/۴ مگابایت؛ لینک دانلود

نوشتن دیدگاه فروردین ۲۳, ۱۳۹۰

دیکشنری انگل‌شناسی

همانطور که قبلاً در رابطه با معرفی، آپلود و گذاشتن لینک کتاب‌ها قول داده بودم، امروز کتاب DICTIONARY OF PARASITOLOGY از نویسنده انگلیسی Peter J. Gosling تقدیم می‌گردد که در سال ۲۰۰۵ توسط CRC Press در ۴۰۸ صفحه منتشر شده است. حجم فایلِ PDF این کتاب قدری زیاد (حدود ۳۰ مگابایت) و یرای دانلود آن کافی است که روی تصویر جلد کتاب در زیر، تقه (=کلیک!) بزنید.

نوشتن دیدگاه فروردین ۱۴, ۱۳۹۰

بلای بال‌دار

شرکت والت دیسنی (Walt Disney) در گرماگرم جنگ جهانی دوم و به سفارش وزارت دفاع آمریکا یک انیمیشن آموزشی به نام The winged scourge (بلای بالدار) می‌سازد. موضوع این فیلم در مورد نحوه انتقال و پیشگیری از بیماری مالاریا و روش‌های مبارزه با پشه آنوفل است. این انیمیشن رنگی و مدت آن ۱۰ دقیقه‌ بوده که با استفاده هنرمندانه از کاراکترهای کارتونی معروف «سفید برفی و هفت کوتوله»، فوق‌العاده زیبا و تأثیرگذار و از نظر آموزشی هم جالب و آموزنده است؛ اگرچه از ساخت آن یعنی سال ۱۹۴۳ٰ، زمان زیادی می‌گذرد. برای اطلاعات بیشتر در مورد این فیلم می‌توانید سری به صفحه آن در IMDB بزنید.

لینک مستقیم

نوشتن دیدگاه فروردین ۷, ۱۳۹۰

کتابخانه‌‌ی دیجیتال من!

در طول دوره تحصیلی و شغلی توانسته‌ام از طرق مختلف مجموعه نسبتاً کاملی از  منابع الکترونیکی اعم از کتاب‌ (ebook)، فیلم‌های آموزشی و غیر آموزشی، نرم‌افزار٫ پاورپوینت، عکس و … در زمینه انگل‌شناسی و غیر آن، را گردآوری کنم. تصمیم دارم که بعد از این به تدریج، این‌ها را برای استفاده علاقمندان در سایت بگذارم. به همین منظور دسته تازه‌ای به عنوان کتابخانه‌ (در ستون کناری) ایجاد کرده‌ام تا راحت‌تر قابل دسترس باشند.
البته قابل ذکر است که در رابطه با آپلود فایل‌ها٫ متاسفانه، تقریباً همه سایت‌ها اصلی و معروف ذخیره و اشتراک فایل‌‌ها مانند Mediafire، ۴shared، drop.io، box فیــلتــر شده‌اند. بنابراین برای اینکه بازدیدکننده‌ها بتوانند بدون فیـلتـرشـکن آنها را دانلود کنند به دنبال سایت‌های ایرانی از جمله پرشین گیگ٫ پارسااسپیس، آپلودفا رفتم که هر کدام مشکلاتی داشتند. مثلاً در پرشین گیگ که ظاهراً گل سرسبد آنهاست، بعد از آپلود چند فایل، داشبورد شخصی من ناپدید و غیرقابل دسترس شد و بعد از دو روز هنوز برنگشته است.
لذا دیدم بهتر است از همان سایت‌های جاافتاده‌ی خارجی استفاده کنم چرا که به موازات تشدید فیلترینگ، اکثر کاربران ایرانی در دور زدن این مانع، به مهارت و خبرگی زیادی دست‌یافته‌اند که در دنیا مثال‌زدنی و بی‌نظیر است!
در اولین قدم، امروز ویرایش دوم کتاب Worms and Human Disease نوشته‌ی نویسنده‌ی معروف انگلیسی آقای رالف مولر (Ralph Muler) تقدیم می‌شود که یک رفرنس ارزشمند و اصلی در این رشته محسوب می‌شود.  حجم آن حدود ۵ مگابایت است و برای دانلودش، کافی است روی عکس روی جلد تقه ‌بزنید!

worms and human disease

۱ دیدگاه فروردین ۷, ۱۳۹۰


فید مطالب: مشترک شوید!

RSS

دسته‌بندی موضوعی

آرشیو ماهیانه

انجمن‌‌های علمی

پیوندها

سایت‌های تخصصی

اطلاعات