سایتی برای جستحوی تصاویر علمی

دی ۱۱, ۱۳۹۴

سرویس Open-i یکی از پایگاه‌های نسبتاً جدید و کمتر شناخته شده کتابخانه ملی پزشکی آمریکا برای جستجوی انواع تصاویر شامل (نمودار، گراف،‌ عکس‌های بالینی و غیره) در متون و کلکسیون‌های عکس‌های زیست‌پزشکی اوپن‌سورس است. جستجو هم به صورت وارد کردن واژه و هم با وارد کردن عکس‌ از کامپیوتر شخصی امکان‌پذیراست که در مورد اخیر می‌توان یک عکس را با کشیدن و انداختن (drag & drop) آن هم جستجو کرد. از مزایای این پایگاه امکان ایجاد انواع فیلتر یا محدود‌کننده برای هدفمندتر کردن نتایج جستجو است. در Open-i می‌توان به بیش از یک و نیم میلیون تصویر از ۵۸۰ هزار مقاله موجود در پابمد سنترال PubMedCentral و بیش از ۷ هزار تصویر رادیوگرافی و حدود ۴ هزار گزارش رادیولوژی دسترسی داشت. اما به صورت دقیق‌تر، منابع این پایگاه در حال حاضر عبارتند از:
۱- منابع با دسترسی آزاد موجود در پابمد سنترال PubMedCentral که در واقع آرشیو مجلات علمی رایگان کتابخانه ملی پزشکی امریکاست.
۲- شبکه بیمارستانی دانشگاه ایندیانای آمریکا
۳- کلکسیون آموزشی آناتومی جراحی ارتوپدی در کتابخانه دیجیتال دانشگاه کالیفرنیای جنوبی USC Digital Library.
منبع خبر: https://telegram.me/ResearchNotes

openi

Filed under: اينترنت و منابع اينترنتی,خارج از دستور

نوشتن دیدگاه

(لازم)

(لازم), (پنهان)

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TrackBack URL  |  RSS برای دیدگاه‌های‌ این نوشته.


فید مطالب: مشترک شوید!

RSS

دسته‌بندی موضوعی

آرشیو ماهیانه

انجمن‌‌های علمی

سایت‌های تخصصی

پیوندها

اطلاعات