تمبرهاى مالاریا و …

اردیبهشت ۲۷, ۱۳۸۲

سلام
دیروز بطور اتفاقى به سایت جالبى برخوردم بنام مالاریا در کلکسیون تمبرها Malaria on stamps collection که به همت آقاى لارى فیلیون Larry Fillion ساخته شده است. در این سایت علاقمندان به تمبرهاى مالاریا امکان آشنایى و تبادل نظر با یکدیگر و خرید و فروش تمبر را پیدا مى کنند.بعلاوه داراى کلکسیون کاملى از تمبرهاى یادبود مالاریا از کشورهاى مختلف از جمله ایران است. در این سایت جمعا ۸ تمبر مربوط به ایران وجود دارد. این تمبرها بمناسبت آغاز برنامه ریشه کنى مالاریا و یا برگزارى کنگره بین المللى بیماریهاى گرمسیرى و مالاریا در ایران انتشار یافته اند و من در اینجا دو تا از قدیمى ترین تمبرهاى این مجموعه را براى نمونه مى آورم که مربوط به سال ۱۹۶۲ میلادى یا ۱۳۴۱ شمسى است.
 


 

 

 

 

 

 

 


 باز در رابطه با مالاریا، شاید بهترین و کاملترین و اختصاصى ترین سایت که من باید قبلا معرفى مى کردم سایت بنیاد بین المللى مالاریا Malaria Foundation International یا اختصارا MFI است که همه نوع اطلاعاتى درباره مالاریا در آن یافت مى شود.


***********************************
در همین رابطه (مالاریا) انستیتوى تحقیقات پزشکى والتر و الیزا هال Walter and Eliza Hall Institute of Medical Reasearch که به اختصار WEHI نامیده مى شود و وابسته به دانشگاه ملبورن و از مهمترین مراکز تحقیقاتى آن کشور است، اطلاعات خوبى درباره مالاریا و نیز لیشمانیازیس دارد و در بخش رسانه اى آن موسوم به WEHI_TV چند انیمیشن جالب در مورد سیر تکاملى انگل مالاریا از جمله نحوه ورود آنها به داخل گلبول قرمز دارد.
بدرود!

Filed under: مالاريا

نوشتن دیدگاه

(required)

(required), (Hidden)

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

RSS feed for comments on this post.


فید مطالب: مشترک شوید!

RSS

دسته‌بندی موضوعی

آرشیو ماهیانه

انجمن‌‌های علمی

پیوندها

سایت‌های تخصصی

اطلاعات