حشرات منبع غذایی آینده سیاره زمین

اسفند ۱۷, ۱۳۹۱

کرانچی غنی از پروتئین را می‌توانید در همین نزدیک خودتان در زیر سنگی پیدا کنید. حشرات از دیر زمان به عنوان غذا در مناطق معدودی از دنیا مورد توجه بوده است، اما اکنون آنها دارند به بشقاب‌های غذای ما نزدیک و نزدیک‌تر می‌شوند.
در بهار امسال در لندن برنامه‌ای برای از بین بردن احساس تنفر و گذاشتن حشرات نه تنها در منوی رستوران‌ها بلکه در قفسه‌‌های سوپرمارکت‌ها رخ می‌دهد. در آوریل فستیوالی به نام  Pestival 2013 برای تجلیل از حشرات با حمایت  موسسه Wellcome Trust برپا خواهد شد (pest‌به معنی آفت است) و در آن مصرف حشرات در یک رستوران موقتی توسط آزمایشگاه غذای نوردیک Nordic Food Lab اسکاندیناوی در دستور کار است.
سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل (FAO) از سال ۲۰۱۱ تأمین مالی پروژه‌های مربوط به تغذیه و پرورش حشرات در آسیای جنوب شرقی و آفریقا را آغاز کرده است. در این دو منطقه از دنیا حدود ۲ میلیارد نفر از مردم در حال حاضر از حشرات و لارو پروانه‌‌ها، به عنوان جزء ثابتی از غذایشان، تغذیه می‌کنند. در سال گذشته FAO فهرستی از ۱۹۰۹ گونه خوراکی حشرات را منتشر کرد و قرار است امسال با حمایت دولت هلند یک کنفرانس بزرگ بین‌المللی در مورد این منبع غذایی با ارزش برگزار کند.
حشرات روی کره زمین به فراوانی – یعنی به ازای هر انسان ۴۰ تن حشره،‌ وجود دارند. بنابراین خورده شدن آنها را منقرض نمی‌کند و همین‌طور کمتر در معرض سموم شیمیایی قرار خواهند گرفت.
خوردن حشرات در غرب (و نیز در فرهنگ ایرانی) یک تابو است، اما چرا آن را کنار نگذاریم. در آسیای جنوب شرقی این امری عادی است. همچنین ضمن خوردن قارچ‌های خوراکی ما تعداد زیاد و باورنکردنی از انواع کرم‌ها را می‌خوریم. ضمناً عسلی هم که می‌خوریم، استفراغ زنبور است و خوب است دفعه بعد که آن را در چای خود می‌ریزیم به آن فکر کنیم.
حشرات با بیش از یک میلیون گونه برای زیست در کره زمین حیاتی هستند و متنوع‌ترین گروه موجودات این سیاره هستند، اما وجودشان مورد کج‌فهمی، لعن و ناسزا قرار می‌گیرد و اغلب توسط انسان‌ها از بین برده می‌شوند.
در ۳۰ سال آینده جمعیت زمین به ۹ میلیارد نفر افزایش خواهد یافت در حالی که در حال حاضر یک میلیارد نفر غذای کافی ندارند. این افرایش به معنی فشار بیشتر بر زمین‌های کشاورزی،‌ آب‌ها، جنگل‌ها، آبزیان، گونه‌های زیستی و نیز منابع انرژی خواهد بود.
هزینه گوشت رو به افزایش است نه تنها از نظر قیمت نقدی آن، بلکه از نظر مقدار جنگل‌های بارانی که باید برای چرا یا تغذیه گاوها تخریب شود. همچنین مسئله دفع گاز متان توسط گاوها هم وجود دارد. نقش دام‌ها در تولید گازهای گلخانه‌ای بسیار هنگفت است – ۳۵ درصد از متان، ۶۵ درصد از اکسید ازت و ۹ درصد از گاز کربنیک سیاره ما محصول آنهاست.

Fried-insects

بشقابی از خوراک حشره در یک رستوران کنار جاده‌ در تایلند

حشرات خوراکی گاز کمتری دفع می‌کنند. پروتئین، ویتامین‌ها و اسیدهای آمینه با کیفیت‌تری دارند و دارای نسبت تبدیل غذایی بالاتری هستند به طوری که میزان مصرف غذا توسط حشرات برای تولید مقدار مشخصی از پروتئین، یک چهارم گوسفند و نصف خوک‌ و طیور است. آنها گازهای گلخانه‌ای و آمونیاک کم‌تری نسبت به گاوها دفع می‌کنند و به علاوه می‌توانند روی زباله‌های آلی رشد کنند. چین در حال حاضر مزارع عظیم پرورش ماگوت (لارو حشرات) برپا کرده است.
در مطالعه‌ای در این زمینه ابراز شده است که جایگزینی خوک و گاو با ملخ و جیرجیرک می‌تواند به کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای زمین تا ۹۵ درصد کمک کند. منبع: Guardian

Filed under: حشره‌شناسی

نوشتن دیدگاه

(required)

(required), (Hidden)

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

TrackBack URL  |  RSS feed for comments on this post.


فید مطالب: مشترک شوید!

RSS

دسته‌بندی موضوعی

آرشیو ماهیانه

انجمن‌‌های علمی

پیوندها

سایت‌های تخصصی

اطلاعات